Бабуля котрій злі люди шепчуть на вухо

Бабці vs Поліція. Чию сторону обрати?

Час від часу в мережі з'являється чергове відео того, як нова поліція чіпляється бідних бабусь котрі щоб не померти з голоду привезли до міста та продають власноруч вирощені с/г товари. Інтернет суспільство дуже вибухово реагує на такі відео та нещадно критикує поліцію. Як наша роль в цьому протистоянні?

Глузування з нової поліції ми чуємо весь час. Дійсно молоді люди щойно вийшовши на вулиці ще не розуміють з ким і як їм правильно поводитись, а можливо навпаки - навмисно поводяться як кошенята, боючись зайвий раз торкнутись чи погане слово сказати правопорушникам. Саме цьому за кожної нагоди при затриманні правопорушника що чинить опір поліція викликає підкріплення, в результаті чого на одного правопорушника приходиться по 5-10 полісменів. Звичайно, можна легко затримати порушника з застосуванням сили, проте нова поліція відзначається новим підходом до роботи. На мою думку культура поводження це одна з найскладніших задач, адже треба зробити майже неможливе - всупереч людській природі не скурвитись після отримання влади. Зараз відшліфовується цей стандарт, поліцейські вчаться робити дуже складну роботу з ввічливістю і без сили. 

Наша реакція на дієвість поліції

Інша справа це ми з вами. В наших головах совок засів так глибоко, що ми не можемо зрозуміти певних дуже простих механізмів функціонування нормальної, несовкової країни. 

На днях у мережі з'явилось чергове відео на котрому поліція затримує бабцю за торгівлю на вулиці:

Майже відразу "моральні авторитети" інтернет суспільства почали тиражувати коментарі на кшталт: "прєдатєлі", "що такого ця бабуся зробила", "семеро поліціянтів на одну стару жінку" і ледь не славнозвісне "фашисти"... що в підсумку зібрало тисячі лайків та коментарів. Я був дуже здивований та розчарований тим, що звичайні люди так охоче поливають поліцію брудом в інтернеті.  

Звичайно, для того щоб прожити старші люди змушені шукати додаткових джерел доходу, та це не дає їм права порушувати закони України.

Чому поліція не може поводитись інакше?

Бабця мала ціле життя на те, щоб чогось досягти. В решті решт могла народити дітей і правильно їх виховати, щоб вони могли чогось досягти і утримувати її на старості. Натомість наші бабці регулярно обирають нам Ляшків, Юль, Черновецьких та інших мудаків... живуть за тисячу гривень, ще й порушують закони. А ми їх захищаємо. От уявимо якби вчителі в школах з милого серця нікому двійок не ставили, так само  викладачі в університетах...  контролюючі органи зі співчуття до інженерів закривали очі на проблеми з безпекою на виробництвах ітд... у що це перетворило б нашу і без того нещасну країну?

Поліцейські лише виконують свою роботу і мають бути неупередженими та безсторонніми. Закон один для всіх, без огляду на те, бабця ти, жебрак чи олігарх. Або поліція буде діяти згідно з законом, або скурвиться як міліція. Адже коли ми дамо право поліції на власний розсуд вирішувати - виконувати закон чи ні (прибирати правопорушника з вулиці чи ні), то повстануть величезні можливості для корупції. З'явиться спокуса запропонувати правопорушникові свою "толерантність" в обмін за винагороду, і тих які відмовляться платити можна буде арештувати, а тих що погодяться - залишити. Типова схема кришування. Якщо ж закон буде однозначно і беззаперечно виконуватись (тобто завжди і всюди будуть розганяти правопорушників) -  у поліції не буде можливості вимагати хабарі. Ви звичайно скажете що "це лише бабусі", яка від них шкода? Проте я маю вам заперечити. Шкода не від самих бабусь, а від порушників законів. На місці бабусь може бути шулер, міняйло, проститутка, торговець наркотиками ітд. - для поліції всі вони є і мають залишатись порушниками. Якщо хочуть торгувати - нехай легалізуються і йдуть торгувати у спеціально відведені місця. В цій справі не може бути виключень, або ми хочемо поліцію котра буде слідкувати за виконанням законів або поліцію що буде на власний розсуд господарювати на вулицях і ми опинимось там, де були. Давайте краще про всяк випадок від гріха подалі тримати нашу поліцію, або якщо хочете "від хабара подалі".

 

Єдина можливість вирішення проблеми

Щоб зрозуміти та знайти вирішення проблеми, завжди треба дивитись в її глиб. Це старенькі кволі бабці що продають декілька видів легкодоступних товарів як петрушка, яблука ітд.  Всі ми знаємо що ця петрушка - лише прихована форма жебракування. Дуже багато людей купують її не тому що їм ця петрушка потрібна, а тому що їм шкода бабцю. В принципі бабці самі винні за те куди їх привело життя. Колись вони були молодими та мали можливість збудувати свою і нашу з вами долю, проте вони цими можливостями знехтували або їх проігнорували і мають те що мають. Не зважаючи на це нам всім їх дуже шкода, і ми розуміємо, що подітись їм нікуди, і якщо вони не будуть підробляти то можуть не мати грошей на харчі. 

Це дійсно глибока і не вирішена проблема. Пенсіонерів потрібно рятувати, проте яким чином? Більшість людей вважає, що вина лежить на політиках і поліції. Мовляв, одні платять бабусям маленьку пенсію, а інші не дають підробляти. Ми в свою чергу співчуваємо бабусям, купуємо петрушку вважаючи що наш моральний обов'язок таким чином виконано, та далі лаємо політиків і пліцейських . Проте це ніяк не вирішує проблеми, навпаки показує нашу недалекоглядність і одвічне прагнення відкупитись від відповідальності.

Ідентична проблема існувала в Польщі після розпаду СРСР, і поляки приняли єдине, на мою думку, вірне рішення. Перш за все вони змінили пропорційну пенсійну систему на накопичувальну. Якщо представити ситуацію спрощено: пропорційна - означає що гроші котрі платили в пенсійний фонд працездатні люди йшли на утримання пенсіонерів... накопичувальна - гроші що працездатні платять в пенсійний фонд йдуть їм на "віртуальний рахунок" і не можуть бути використані державою на інші цілі. Головною проблемою такого переходу стала "дірка" в пенсійному бюджеті. Адже звідкись треба було брати гроші на оплату нинішніх пенсіонерів. Ці гроші почали брати з нинішнього працездатного покоління. Тобто фактично сьогоднішнє працездатне покоління поляків платить подвійні пенсійні податки - з частини цих грошей утримуються сьогоднішні пенсіонери, з іншої частини формується бюджет майбутньої власної пенсії. За таких умов пенсія нинішніх пенсіонерів є хоч і низькою проте достатньою. Майбутня пенсія сьогоднішнього працездатного покоління теж буде невисокою, проте правильно сконструйованою. Ці дії докорінно змінять ситуацію у майбутньому. Сьогоднішні покоління і працюючих, і пенсіонерів, будуть трішки бідніші але не жебракуватимуть, та коли прийде зміна поколінь, наступна молодь вже буде працювати на себе і їх пенсії будуть стабільними і високими. 

Приваблива зарплата для політиків, що не будуть красти.

 

На що я натякаю?

Справжнє вирішення проблем - це взяти відповідальність на себе. Єдиний вихід щоб врятувати наших стареньких бабусь та дідусів від голодної старості, а також забезпечити нашим (можливо ще не народженим) дітям гідне життя - це взяти на себе фінансовий тягар перебудови пенсійної системи. Самим добровільно погодитись платити до пенсійного фонду подвійно, і за бабусь і за себе. Ось тоді бабусі почнуть жити більш-менш гідно - за наші з вами гроші. Всі інші аргументи, вигадки, полеміки це лише спроби уникнути відповідальності. Декілька поколінь наших батьків жили "в кредит", і сьогодні настав їх час розплачуватись за той кредит. У нас з вами є моральне право на дві реакції - не втручатись і дивитись як бабусі доживають голодну старість розплачуючись за помилки молодості, або втрутитись і "поділитись" нашим сьогоднішнім рівнем життя з тими бабусям. Жодного права критикувати поліцію в нас немає. 

Наступного разу коли ви будете захищати бабусю і лаяти поліцейського - подумайте про те що ви сьогодні прочитали. Поліцейський робить свою роботу, бабуся бореться за виживання, а ми ховаємо голову в пісок.

Стежте за мною на фейсбуку
4.5 ( 9 )
Comments