фейсбук випереджає вконтакті

Фейсбук об'єднає Україну

Чи Фейсбук здатен замінити Вконтакті? Немов грім серед ясного неба пролунало рішення українських можновладців про блокування доступу до російських сайтів Вконтакті, однокласники, Яндекс, Мейл ру та ще низки компаній. Українська спільнота розкололась навпіл в сперечаннях про те, варто було це робити або ні. Частина користувачів почала масово переходити у фейсбук, інша шукати способи обійти блокаду Вконтакте. Дехто навіть почав чинити неофіційні (міні пікети й хуліганські дії) та офіційні (петиції на сайті президента) акції спротиву

Якби ви знали, паничі, як користувачі Вконтакте плачуть у ночі

Звичайно плакати треба. Сьогодні соціальна мережа це все. Вона замінила нам телебачення, радіо, газети, оперу та навіть звичайні побачення. Якщо візьмемо славнозвісну піраміду Маслоу і добре придивимось, то можемо розгледіти, що більшість своїх потреб, до того ж вищих потреб, ми вже забезпечуємо дякуючи соціальними мережами.

фейсбук задовольняє наші потреби

Ми на стільки зрослися з інтернетом та соцмережами, що, мабуть, нас варто називати homo socialis, а не homo sappiens. Часто люди просто ототожнюють себе зі своїм профілем. І от, одного дня хтось там на горі вирішує сколихнути наше тихеньке віртуальне життя відрізавши нас один від одного. Звичайно, що це не може не викликати гніву.

До чого призведе закриття Вконтакті?

Не знаю, що насправді стало остаточним приводом для заборони російських сервісів в Україні, та це напевно перша справжня історична подія від часів Революції Гідності. Всі ці мляві кадрові ротації, нова-стара поліція та примарні реформи мають набагато менший вплив на нас ніж закриття Вконтакті та Однокласників.

Адже закриття Вконтакті викликало велику віртуальну міграцію до Фейсбуку. Коли людина переходить до нової соціальної мережі - вона фактично починає нове соціальне життя. Це саме те, чого нам так не вистачало всі ці роки - перекреслити все що з нами було до цього і почати, нумо промовимо це разом, - жити по новому! Давайте не будемо оплакувати наших втрачених спогадів, або ще гірше - шукати способів обійти блокування Вконтакті та продовжити своє старе життя.

Колись я ріс у передмісті міста Суми, у нас там був свій маленький світ зі своїми правилами, подіями, позитивними та негативними героями тощо. Це був мій світ і моє життя. Потім, коли я поїхав навчатись в Суми - все моє оточення змінилось (фактично втратив всі попередні контакти) і я почав нове, студентське життя. Майже одразу після закінчення університету я поїхав у Польщу волонтером та почав там все з початку, втрачаючи всі попередні контакти з України. Після року волонтерства я вступив до університету і втратив майже всі волонтерські зв'язки, отримуючи натомість нове студентське життя з новими студентськими контактами. Потім я закінчив університет і поїхав працювати в Білорусь, почавши з нуля там.... через 2 роки повернувся в Польщу, і що? Знову почав нове життя! В моєму житті відбувалось дуже багато змін. Я знаю як це, коли звичне для тебе життя припиняється, і тобі треба починати все з початку. Та це, мабуть, єдиний спосіб щоб нас розворушити та змусити до змін. Хоча б до таких маленьких змін, або хоча б до почуття змін. Коли ми зрозуміємо що в змінах нічого поганого немає, а навіть навпаки - це робить наше життя цікавішим і барвистішим, ми захочемо нових і ще якісніших змін.

В цій ситуації головне не те чого хотіла досягти влада чи ще якась зграйка олігархів, головне чого досягнемо всі ми - почуття змін.
В результаті заборони Вконтакті мільйони українців обрали для себе нову віртуальну біосферу - Фейсбук. На радощах я навіть зняв коротенький ролик про те як зареєструватись у фейсбуку:


Що нас чекає у Фейсбуку

Звичайно знайдеться багато скептиків, котрі скажуть що перехід на Фейсбук нічого не дає і все що я тут виписую це нісенітниця. Проте вони помиляються. Тягуча міграція у Фейсбук почалась давно. Зазвичай у Фейсбук переходили люди котрі знали англійську і мали друзів десь за кордоном. Тобто переважно це були освічені люди, котрі мали можливість подорожувати. Згодом цих людей у Фейсбуку ставало все більше і вони утворили власний осередок - українськомовний (та російськомовний) сегмент Фейсбуку. Одночасно сюди перемістилось політичне і культурне життя України. Більшість політиків мають і активно розвивають свої профілі у Фейсбуку. Актори, співаки, компанії, організації, видання - всі вони тут.
Це не просто мережа де можна дивитись приколи, лайкати фото котиків і вродливих дівчат. Тут відбувається обговорення найважливіших і найцікавіших подій тієї країни, в котрій ви живете. Відтепер ви всі можете брати активну участь у віртуальному житті України.

 

З чого почати, або кого читати у Фейсбуці

Хочу поділитись з вами кількома корисними профілями на котрі я сам підписався і всім вам теж раджу.

Перш за все - обов'язково почніть читати мене.

 

 

 

Новини

 

 

 

 

 

 

Відомі люди

 

 

 

 

Політики

 

 

 

 

Музика

 

 

 

Блогери

 

 

 

Спільноти

 

 

 

 

Офіційні сторінки

 

 

 

 

 

Гумор, котики і місцеві спільноти

 

 

 

 

Це лише невеличкий показовий список. Насправді можливості фейсбуку не обмежені і ви скоро самі в цьому переконаєтесь. Підписуйтесь на англійськомовні та інші іншомовні сторінки - навіть якщо не знаєте англійської, фейсбук буде перекладати для вас те що там будуть писати. 


Поширюйте цей пост серед друзів і діліться думками в коментарях!

 

Стежте за мною на фейсбуку
5 ( 1 )
Comments